köpek

Pendik Köpek Eğitimi

Pendik İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ve Marmara Denizine sahili olan bir ilçesidir. Eskiye nazaran İstanbul’da ulaşımın gelişmesiyle beraber Pendik’e de ulaşım oldukça kolaylaşmıştır. Hem denizden hem de karadan ulaşım oldukça kolaydır. Hal böyle olunca Pendik’te yaşam kalitesi de artmış ve buna bağlı olarak nüfusta da önemli bir artış gözlenmiştir. Nüfusun artması beraberinde birçok ihtiyacı da getirmiştir elbette. Hastaneler, eğitim kurumları, cafeler çoğalmış insanların hizmetine sunulmuştur. İç kesimlere nazaran sahil kesimlerinde daha çok hayvan evlerde ve bahçelerde beslenmektedir. Kuşkusuz çoğunluğumuzun en yakın dostu ise köpeklerdir. Peki, köpek sahipleri için Pendik köpek eğitimi bakımından nasıl?

Öncelikle köpek eğitimi konusunu ele alacak olursak, tabi ki kolay olmayan, uzun süren, zorlu bir süreçtir. Bunun için köpek eğitimi veren yerler ile irtibata geçmek ve destek almak hem sizlerin zamanı açısından hem de köpeğinizin psikolojisi açısından daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Köpek eğitiminin bilinenin aksine yaşı yoktur. Elbette ki yavruluk döneminde başlayacağınız eğitimlerin size geri dönüşü daha sağlam ve çabuk olacaktır.

Evde köpek besleyen çoğu kişinin en büyük sorunu elbette ki tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitiminde en kesin çözüm kafes eğitimidir. Kafes eğitimi için ihtiyacımız olan tek şey dostumuzun rahat edebileceği bir kafestir. Önden açmalı bir kapısının olması sizler için ve onun için daha rahat olacaktır. Köpeğiniz yavruluk döneminde çok fazla tuvalet yapma ihtiyacı duyar. Genelde oyun oynadıktan sonra, su içtikten sonra, yemeğini yedikten sonra ve uykudan uyandıktan sonra tuvalet ihtiyacı olacaktır.

Bu zamanları kestirebilmeniz çok önemli. Yalnızca bu zamanlardan sonra kafesten çıkarıp, tuvaletini nereye yapmasını istiyorsanız oraya götürmeniz daha sonra ödüllendirmeniz gerekmektedir. Sonra tekrardan kafesine geri koymalısınız. Kafeste tuvaletini yapma ihtimali oldukça düşüktür. Çünkü orası onun yuvası gibi olacağından ve genel olarak orada uyuyacağından orayı temiz tutmak isteyecektir. Bunu köpeğinizin ihtiyacına göre günde bir kaç kez yapmanız gerekecektir.

Pendik Köpek Eğitimi

Pendik Köpek Eğitimi

Yavru köpekler tuvaletleri uzun saatler tutamazlar ancak yetişkin köpekler 8 saat hatta daha fazla tuvaletlerini tutabileceklerdir. Kafes eğitimi dışında daha basit yöntem olan ve herkesin bildiği gazete serme yöntemini deneyebilir, tuvalet zamanlarında köpeğinizi gazetenin üzerine koyabilirsiniz. Yine tuvaletini yaptığında onu ödüllendirebilirsiniz. Böylelikle tuvaletini tutmayı öğrenecektir. Sık sık dışarı çıkarmanız ve özellikle çimlerde gezdirmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Çünkü dışardaki köpekler genelde çimlerin üzerine koku bırakırlar. Köpeğiniz çimlerde köpeklerin kokusunu duyumsar ve tuvalet yapma ihtiyacı doğar. Köpeklerde eğitim sürecinde en önemli silahınız ödül mamalarıdır unutmayın. Ancak bu şart değildir. Ödül demek illa mama demek değildir. Ona vereceğiniz bir öpücük veya kocaman bir sarılmakta onu ve duygularını tatmin edecektir. Eğitimlerinizde kullandığınız ses tonunuz ve göz temasınız çok önemlidir. Göz temasınızı köpeğinizden kaybetmeyin. Göz temasınızı kaybettiğiniz anda komutunuzu anlamayacaktır.

Bunun dışındaki itaat eğitimleri yani oturma, kalkma, yatma, pati verme gibi temel itaatler sizin köpeğinizle aranızda kurduğunuz iletişime bağlı olarak değişecektir. Bunlar oldukça zaman isteyen anca yaşamınızı kolaylaştıran komutlardır. Bir köpeği her şekilde eğitebilirsiniz ancak bir yere kadar zamanınızı ve sabrınızı ona ayırabilirsiniz. Tam olarak bu durumda insanlar bir uzmandan destek almayı tercih etmektedirler. Genelde köpek eğitim yerleri tuvalet eğitimi vermemektedir. Ama kafes eğitimi veren birçok eğitim yeri mevcuttur. Ancak bunlar için bir uzmandan destek almakta oldukça önemlidir. Unutmayın ki eğitimli bir köpek hem sizin hem de köpeğinizin yaşamını oldukça kolaylaştıracaktır. Pendik köpek eğitimi konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Pendik Köpek Eğitimi